TELEFON: 510 724 889

Ważne informacje

 

Przyczepy wypożyczamy po zawarciu pisemnej umowy z klientem, uiszczeniu opłaty za wynajem wg cennika oraz po wpłaceniu zwrotnej kaucji w wysokości 3.000 zł. Wszelkie dopłaty oraz kaucje zostawiamy w gotówce. Nie mamy terminala.

Aby zarezerwować przyczepę należy wpłacic 20% zadatku całej kwoty. W przypadku rezygnacji przez klienta zadatek przepada.

Do wypożyczenia niezbędne jest okazanie oryginału prawa jazdy, dowodu osobistego i dowodu rejestracyjnego. Bez tych dokumentów przyczepa nie zostanie wydana.

Godzinę wypożyczenia oraz zwrotu przyczepy ustalamy indywidualnie telefonicznie z klientem.

W sezonie wakacyjnym minimalny czas wynajmu przyczepy to 7 dni.  Poza sezonem minimum 4 doby. W niedziele i święta nie wypożyczamy przyczep ani nie przyjmujemy zwrotów.

Prawo jazdy kategorii B

Jeśli posiadają państwo prawo jazdy kategorii B, prosimy pamiętać, że uprawnia ono kierowcę do kierowania pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej 3,5 t (z wyjątkiem autobusu lub motocykla), z przyczepą o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej masy własnej pojazdu ciągnącego, o ile łączna dopuszczalna masa całkowita zespołu tych pojazdów nie przekracza 3,5 t.

Zatem prosimy o sprawdzenie punktu F1 w dowodzie rejestracyjnym auta i upewnienie się czy maksymalna masa całkowita państwa auta plus dopuszczalna masa całkowita naszej przyczepy nie przekraczają 3,5 tony. Dopuszczalną masę całkowitą przyczepy znajdziecie państwo u nas na stronie, w zakładce każdej z przyczep. Druga wartość jaką należy sprawdzić to punkt O1 w dowodzie rejestracyjnym auta (maksymalna masa całkowita przyczepy z hamulcem) i sprawdzić czy interesująca państwa przyczepa wagowo spełnia te kryteria.

 

Prawo jazdy kat. B z kodem 96

Posiadając prawo jazdy kategorii B możemy kierować pojazdem samochodowym o dmc. do 3500 kg z przyczepą lekką - wtedy łączna masa (DMC) może wynosić maksymalnie 4250 kg. Prawo jazdy kat. B uprawnia także do jazdy pojazdem samochodowym z przyczepą inną niż lekka, warunek - łączna dopuszczalna masa całkowita nie może przekroczyć 3500 kg.

Aby kierować pojazdem samochodowym z przyczepą inną niż lekka, jeżeli łączna dmc zespołu pojazdów przekracza 3500 kg, a nie przekracza 4250 kg musimy posiadać prawo jazdy kategorii B z kodem 96.


Prawo jazdy kategorii B+E, C+E, D+E

Posiadacz takich uprawnień może kierować pojazdem wraz z przyczepą o dowolnej dopuszczalnej masie całkowitej.

W przypadku przekroczenia tonażu 3,5 t prosimy pamiętać o wypożyczeniu oraz naładowaniu na stacji PKN Orlen urządzenia viatoll, gdyż na terenie Polski użytkowanie dróg zespołem pojazdów powyżej 3,5 t jest płatne. Urządzenie to może wypożyczyć tylko kierowca pojazdu - my jako wypożyczalnia nie jesteśmy w stanie tutaj pomóc.

 poważnienie na standardowych, zunifikowanym druku w języku angielskim, niemieckim i francuskim oraz dodatkowo w jęz. węgierskim.